Lato „ już za parę dni, za dni parę …” Tak naprawdę już się powoli zaczęło. Niewątpliwe każdy chciałby gdzieś wyjechać, daleko, oderwać się od szarej rzeczywistości. Znaleźć się (dla przykładu) nad morzem, leżeć na pięknej, szerokiej, piaszczystej plaży, nie myśleć o tym, o tamtym i jeszcze o czymś innym. A jeszcze trochę zdrowego egoizmu nikomu nie zaszkodziło. Poza tym, wszyscy psychologowie są zgodni co do tego, że urlop, wypoczynek oraz zmiana otoczenia jest potrzebna każdemu, bo to nas napędza, daje nam siły i chęci do codziennego funkcjonowania, na następny rok.

W ofertach wycieczek na lato 2012 możemy wybierać do woli. Tak naprawdę możemy jechać wszędzie, gdzie chcemy, patrząc oczywiście na zawartość naszych portfeli. Zasadniczo, to chyba lepiej jest pojechać przez biuro podróży, bo wówczas naprawdę głowa nas o nic nie boli.

Wyjazd rodziców można zsynchronizować z wyjazdem dzieci. Sporo rodzin, wyjeżdża na wakacje lato 2012 wraz z dziećmi. Ale tak od siódmego roku życia, dziecko jest właściwie już gotowe by wyjechać na kolonie. Takie doświadczenie z pewnością uczy już pewnej samodzielności i odpowiedzialności.

A jeżeli chodzi o nastolatków, oni, zapewne, niezwykle chętnie wybiorą się na obóz młodzieżowy. Swoją drogą wakacje są świetną okazją do tego by odpocząć od siebie nawzajem. Należy zaznaczyć jednak to, że nie wszyscy rodzice i ich nastoletnie pociechy tego potrzebują. Współcześnie mamy maj, tak zwany komunijny miesiąc, może zamiast komputera, play PlayStation, telewizora, quada; podarować w prezencie dziecku na przykład od chrzestnych za zgodą rodziców – rzecz jasna – opłacone kolonie?  Można nawet zrobić maluchowi jeszcze lepszą niespodziankę, pozwalając mu samemu wybrać rodzaj i miejsce letniego obozu? Podróże nie tylko kształcą, lecz pozostawiają niezapomniane wspomnienia, które są bezcenne.

Poza tym, właściwie już od dłuższego czasu trwa sezon ślubny. Sponsorowanie podróży poślubnej –  wycieczki byłoby pięknym prezentem dla pary młodej, który notabene jest dosyć kosztowny.  Lecz jeżeli nas stać i chcemy, to czemu nie.  Pośród wielu ofert na obozy lato możemy przebierać w podróżach dla nowożeńców.  A jak wiadomo, wykupienie wycieczki jest jednym z oryginalniejszych pomysłów na upominek.

Tak na marginesie, to zróbmy sobie prezent, wybierzmy wycieczkę, spakujmy manatki i w drogę…

Tags: , , , , , ,

Dodaj komentarz